21.08.2008
Cuma Ağustos 2008, 02:59
Filed under: Günü-Birlik

Share Button

Soğuk… bir yerlerden soğuk bir hava geliyor. Ayaklarımın üzerinden geçip gidiyor. Dünyanın şekli değişiyor sanki, sonra. Işıklar vuruyor yüzüme, sahnedeyim! Dünya üzerinde ne kadar canlı varsa, gözlerini bana dikmiş. Alkışları yeri göğü inletiyor. Nefes alıp verdikçe ciğerlerimin yandığını hissediyorum.

     Sıcak… evet evet! Çok sıcak! kavrulacağım burada! Etrafımdaki kuklalar, öyle alıştırmışlar ki kendilerini, kendilerinden başka her şey olmaya.

     Sırtımda bir yük var, ne olduğunu kestirmek güç. Söyleyeceğim birkaç kelime var aslında, nasıl söyleyeceğimi bilemiyorum. Aslında kelime değil onlar; hiçbir şey değiller! Bense o kadar alışmışım ki, boşluklarla anlatmaya derdimi!

     Dursam da dinlenemem artık. Kanatları koparılmış sinekler gibi, çırpınıyorum saatlerdir kendi kendime. Ah, bir haykırabilsem içimdekileri dünyaya! Ah, bir söyleyebilsem özlemimi sana!

     Bembeyaz taşlar topladım senin için, ucu bucağı görünmeyen sahillerden. Ne zaman vereceğim, bilmiyorum. Bir sürü ‘keşke’ler taşıyorum gencecik kalbimde. Dünya hiç bu kadar kırmızı görünmemişti gözüme.

     Ah! Döner elbet her şey tersine. Bense, sırf ellerine dokunmak için uyduracağım bahaneleri düşünüyorum günlerdir. Belki bir demet gül yeter… her şeyi boşverdim, sen bir kerecik gül, yeter… korkum dünyadan değil, endişelenme sen asla.

     Düşün ki bir yıldız kaydı, o eşsiz maviliğinde, gecenin. Gözlerim izler onu, ta ki konana dek kalbine. İşte ondan sonradır ki, bir fırtına patlak verir; yırtıp atar o kırmızı sessizliği. Benim gözlerim dağlanırken, bu büyük hasretle; senin saçların dalgalanır, üşür gibi olursun. Bir titreme alır belki, anlık…

     Ben de kayıp gidiyorum o yıldız gibi. Bu kadar içmemeliydim, biliyorum…Yorum yapılmamışLeave a comment
Line and paragraph breaks automatic, e-mail address never displayed, HTML allowed: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)