Gmail ile smsler gönderin…
Cumartesi Kasım 2008, 02:23
Filed under: Günü-Birlik

Share Button

Google’ın ücretsiz e-posta servisi olan Gmail’de bulunan ve Türkçe arayüzde göremediğimiz Gmail Labs isimli eklentilere bir yenisi daha geliyor. Bu özellik, henüz her hesapta etkin değil. Fakat şu sıralarda kademe kademe hesaplara yayılan bu yenilik, e-posta hesabımızı bir iletişim merkezi haline getirecek gibi görünüyor. Bu özellikle birlikte Gmail üzerinden kolayca SMS gönderebileceğiz, hatta SMS’lere cevap da alabileceğiz.

Nasıl Çalışır?

Arabirimi, Gmail ayarlarından İngilizce yaptıktan sonra, yakın zamanda Gmail hesabınıza gelecek olan özelliği etkinleştirmenin hemen ardından, arayüzde sol tarafta çıkan mesajlaşma kısmında SMS gönderisi özelliği de kullanılabilir hale geliyor.

Siz buraya bir telefon numarası yazdığınızda, SMS özelliği etkinleşiyor. İşin güzel tarafı, SMS gönderdiğiniz kişi size cevap verdiğinde cevap Gmail hesabınıza geliyor.

Şu sıralarda Türkçe arayüzde göremediğimiz Gmail Labs isimli eklentilere bir yenisi ekleniyor. Bu eklenti henüz her hesapta etkin değil. Fakat şu sıralarda kademe kademe hesaplara yayılan bu özellik, e-posta hesabımızı bir iletişim merkezi haline getirecek: Bu özellikle birlikte Gmail üzerinden kolayca SMS gönderebileceğiz, hatta SMS’lere cevap da alabileceğiz.

Yakın zamanda Gmail hesabınıza gelecek olan özelliği etkinleştirdikten sonra, arayüzde sol tarafta çıkan mesajlaşma kısmında SMS gönderisi özelliği de kullanılabilir hale geliyor. Siz buraya bir telefon numarası yazdığınızda, SMS özelliği etkinleşiyor. İşin güzel tarafı, SMS gönderdiğiniz kişi size cevap verdiğinde cevap Gmail hesabınıza geliyor.

shiftdeleteYorum yapılmamışLeave a comment
Line and paragraph breaks automatic, e-mail address never displayed, HTML allowed: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)