Öylesine…
Salı Kasım 2008, 05:41
Filed under: Günü-Birlik

Share Button

        Bir tuhafım, kör kelebekler bile konmuyor saçlarıma… Kelimeler parmaklarımda donuyor seni yazarken.
Zaman çok acımasız ve verdiği bütün hediyeleri hoyratça alıyor benden. Dudaklarına yakışan çocuk gülüşünü, büyümeye karşı direnişini alıyor, görüyorum engel olamıyorum.
        Zaman; kötü kalpli tercüman!.. Sevdaya dair bildiğim bütün lisanları ivedi tercüme edip şifresini çözdükten sonra hemen silme çabasında…
Her rüzgarda pencereyi açıyorum,
beni ne denli savurduğunu bilmeden dipsiz kuyulara, rüzgar yüzümü yalıyor ve esip geçiyor.
Çırpınıyorum ardından,elimi tutacak bir el olsa ve çıkarsa beni bu düştüğüm kuyudan ama nafile bekliyorum.
      Rüzgar; o neşeli çocuk çoktan kanatlanıp gitmiş oluyor, ardında yaraları henüz kanayan bir kalp bıraktığını anlayamayacak kadar vurdumduymaz!

Bir rüzgar olmak istiyorum.
Pencereni açtığın an içeriye süzülüp karışmak saçlarının kıvrımlarına, gözlerine asılmak, dudağının kenarında fırsat kollamak ve aldığın ilk solukta süzülüvermek kalbine giden patika yollara.
Ama biliyorum bir rüzgar olamayacak kadar gerçeğim ben.
        Ruhum rutubetleniyor sensizliğin nemli sokaklarında.Küf kokuyorum, saçılıyor yüreğime en beklenmedik anlarda yenilgi tohumları ve çürütüyor benliğimi.
Gün dönüyor, gece oluyor. Gündüzü kendisine çeken gece çekiyor beni de kendi karanlık iklimine.
Geceden el çekince hayalin, umutsuz bir korkunun kollarında buluyorum kendimi. Hayalinin el değmediği her yer zifiri karanlık.Ne varsa gözlerimde ışığa dair hepsi senin bana bir yansıman. Yokluğun boynumda taşınması zor bir yük biliyorum.
        İleride başka şehirler tanıyacağım muhtemelen…
Belki yıllar sonra geçmişe dair hatıralarımın arasında boğulurken, yine kara bir gecede gözlerimden süzülen bir damla yaş olacaksın. Sensiz geçireceğim çok fazla hazan ve yazlarım olacak belki.
Mevsimlerden geçeceğim hayatın acımasızlığına inat.Cümleler eskiteceğim, devrik aşk şiirleri ve tek taraflı yalnızlıklar eskiteceğim…
Zaman; kötü kalpli tercümanYorum yapılmamışLeave a comment
Line and paragraph breaks automatic, e-mail address never displayed, HTML allowed: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)