Romantizma…
Pazartesi Aralık 2008, 01:19
Filed under: Günü-Birlik

Share Button

   Romantizma, ağır bir kalp rahatsızlığıdır. Kalpte sebepsiz sızılar, durduk yere aşırı göz sulanması, odaklanamama ve sık sık gerçek dünyadan koparak hayallerle yaşama, kimi yerde ağır şizofreni ve/veya erotomania ile baş gösterebilir. Hastalığa yakalanmış kişilerde, yaratıcılığın arttığı gözlemlense de, bu iyi yönlü yan etki progressive şiirlere vesile olarak kamuda ağır baskılar oluşturabilir.

   Hastalıklı kişilerde; yağan yağmurun altında düşüncesizce koşma, kırlarda çiçek toplama arzusu gibi aşırı pozitif ya da otobüs camından dışarı hüzünlü gözlerle bakarak uzun uzun düşünme gibi negatif yönlü duygular aynı anda gözlemlenebileceğinden, hasta yakınlarının dikkatli olması gerekmektedir.

   Hastalığın en tehlikeli olduğu safha, kişinin tek başına ve yalnız hissettiği bir dönemde vuku bulmuş halidir. Bu dönemlerde, göz sulanması çok daha fazla görülür.


Islak K. 

 

[audio:http://boxstr.com/files/4353637_kc1tc/Sagopa%20Kajmer%20-%20Romantizma.mp3]Yorum yapılmamışLeave a comment
Line and paragraph breaks automatic, e-mail address never displayed, HTML allowed: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)