Vedalar Soğuk Olur… 06.07.2008
Pazar Temmuz 2008, 00:14
Filed under: Günü-Birlik

Share Button

İncinecek hal kalmadı bende,
Sana sadece bir tavsiye;
Vedalar soğuk olur, sıkı giyin!
Üşüyorum…;

Duracağım burada
Gidişini seyredeceğim
Kıpırtısız, sakin gibi görüneceğim
Kavgasız olacak, fırtınasız olacak
Saçma sapan olacak
Arkandan sessiz bakacağım
Ben yine salağı oynayacağım…

Hayalleri taştan bir sevgiydi bizimkisi. kırılmazdı. yağmura kara dayanıklıydı. Çığ olup düşerdi de kendine zarar vermezdi. kopmazdı. Gidişler dönüşlere gebeydi de, hep acıtırdı her el sallayış. Özlemler acıydı. yürek sabırsızdı. Her dönüş, doğuştu aslında yeniden. Ölüp ölüp dirilmek gibi değil de, erince doğmaktı.
Ama !

Önce hayaller öldü!
Gönlüme bir kor düştü
Önce hayaller bitti
Yandı külsüz dumansız

Acıyorum… ya da acıyorlar… Elimde kalanları sayamıyorum. Nasıl sayabilirim. Ateş altında heryerim… Dokunulamıyorum, onarılamıyorum, dona kaldım yanarken. Sadece acıyorum, acınılıyorum… demişler inanmış, ağlayışları geçer sanmıştım. Bir maddeyim…  Benden götürdüklerini isteyemiyorum. Sen giderken sen olsaydın, benden gitmezdin. Sen olmadın belki de hiç bilmiyorum sensizliği…

Baharlar hiç gelmez
Mevsim hep kış olur
Günlerime güneş doğmaz
Hislerim uyur

Takvimleri kopardım attım sen giderken. Saatleri kırdım… Zaman!’dan söz edilmesini istemiyorum artık… Kış! soğuk işte. herkese olduğu gibi… Derlerdi hep de inanmazdım, vedalar soğuk olur, sıkı giyin!
Ben bahardan kalmayım…
ve uyuyorum… hala!

Acı işte. hangi hecesinden tutarsan tut bu böyle. ne sancım diner, ne ağrım. sattım 3 kuruşa gülüşlerimi… bak gamze gamze dolmuyor yüzüm. bak acı! bak yaş! bak soğuk!
Bakma… anlamayacak kadar uzağız artık. Haa soğuk. demişlerdi zaten… ama yapacak birşeyim yoktu. Sonunu bile bile lades dedim ben… mahkumdu!

 Yüklemin öznesi mühim değil aslında. gidildi. Onarılmaz yaralarımız var artık. Susuz tokluk arıyoruz belki de. yazık oldu mu? bilmem… olur mu?
Sadece üşüdüğümü hissediyorum…

Vedalar soğuk olurmuş, ben yolculuklara senle çıkmaya alışkındım oysa…Yorum yapılmamışLeave a comment
Line and paragraph breaks automatic, e-mail address never displayed, HTML allowed: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)